Jak wybrać firmę remontową/budowlaną?

Wybór firmy budowlanej czy remontowej to bardzo istotna kwestia podczas wykończenia mieszkania, w dzisiejszym wpisie postaramy się przedstawić kryteria pomocne przy wyborze firmy budowlanej.

Jak znaleźć dobra firmę budowlaną?

Rynek usług remontowych na przestrzeni ostatnich 10 lat zmienił się dosyć dynamicznie, powstało wiele firm świadczących profesjonalne usługi, jednak w dalszym ciągu nie brakuje partaczy.   Dodatkowo sytuacje zmienia emigracja polskich fachowców bardzo cenionych na zachodzie i w krajach skandynawskich.

Gdzie szukać dobrej firmy budowlanej?

W dalszym ciągu najskuteczniejszą metodą jest po prostu popytanie rodziny bądź znajomych, często okazuje się ze dzięki temu możemy trafić na sprawdzoną rzetelną firmę.

Jeżeli ta metoda nie przyniesie efektu trzeba zdać się na Internet, warto wytypować kilka firm które wydadzą nam się najbardziej wiarygodne, poszukać opinii na ich temat na forach internetowych bądź specjalistycznych serwisach z opiniami, a następnie nawiązać z wytypowanymi firmami rozmowy.

Jak odróżnić fachowca od „partacza”?

Z pewnością należy porozmawiać z przedstawicielem firmy budowlanej, najlepiej taka rozmowę przeprowadzić bezpośrednio na miejscu usługi. Warto w rozmowie zapytać w jaki sposób fachowiec będzie przeprowadzał działania, jeżeli odpowiedz będzie klarowna i szczegółowa to prawdopodobnie mamy do czynienia z fachowcem, jeżeli natomiast odpowiedzi sa wymijające, lub brzmią w rodzaju „szefie się zrobi porządnie”, „będzie Pan zadowolony” itp.  to powinniśmy podziękować takiej osobie.

Referencje.

Warto zapytać o referencje i dotychczasowo realizowane usługi, a także wziąć numery telefonu do 2-3 klientów firmy – dobra firma nie ma nich do ukrycia i z pewnością udostępni takie dane.

Zarejestrowana działalność gospodarcza.

Działalność gospodarcza to również wyznacznik wiarygodności, jeżeli firma jest zarejestrowana, świadczy to o tym, ze jest prowadzona „na poważnie”

Umowa.

Przed podjęciem działań i zatrudnieniu ekipy, bezwzględnie należy podpisać umowę dotycząca prowadzonych robot w której powinniśmy określić m.in. rodzaj, czas trwania i cenę usługi.

Podsumowanie.

Wybór dobrej firmy budowlanej to trudne zadanie, jednak nie niemożliwe, dzieki powyższym poradom powinno być to dużo prostsze.

Na naszym blogu stronimy od reklamy, jednak w tym wypadku chcielibyśmy osobom szukającym naprawde fachowej firmy polecic usługi firmy Bud-Knecht (www.bud-knecht.pl), dobrych fachowców należy wspierać i polecać, dlatego zachęcamy do zainteresowania się właśnie ta firma.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Open

Bądź na bieżąco z rynkiem mieszkaniowym we Wrocławiu!
Polub nas na Facebooku

Zamknij
thanks! click to close