Krzyki, Psie Pole a może Fabryczna?

Dzielnic Wrocław ma pięć, jednak w przypadku analizowania rynku nieruchomości najczęściej przewijają się trzy z nich: Krzyki, Psie Pole oraz Fabryczna. Niektóre z nich wychwalane są przez deweloperów do tego stopnia, że sami mieszkańcy zaczynają wierzyć w to, w jak cudownym miejscu przyszło im zamieszkać. Inne z kolei doczekały się nawet obrazów z zabawnym komentarzem, które podtrzymują ich anty sławę. Jednakże nie warto koncentrować się wyłącznie na najczęściej powtarzanych opiniach czy stereotypach, ale bliżej zapoznać z dzielnicami. Jeśli jest się na miejscu, można sprawdzić połączenia komunikacyjne, obejrzeć zabudowę mieszkalną i usługową. Nieco gorzej natomiast dokonać zakupu mieszkania lub wynająć je, gdy przebywa się w innym miejscu.

Krzyki – grzeszki najpopularniejszej dzielnicy

Krzyki to bodaj najbardziej popularna dzielnica Wrocławia z punktu widzenia rynku nieruchomości, co jednak oznacza również, że mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu są tam zdecydowanie najdroższe. Niekiedy cena podbijana jest samym faktem, że dany lokal znajduje się właśnie w Krzykach. Z drugiej strony, stosunkowo łatwo go sprzedać z uwagi na szereg zalet, jakie ma dzielnica.

Krzyki zachwala się jako dzielnicę szczególnie przyjazną rodzinom z dziećmi oraz wielbicielom czworonogów. Uważa się, nie bez powodu, że jest to jedno z najbardziej zielonych miejsc w mieście. Zielonych nie tyle z powodu niewykorzystanych, dzikich terenów, ale parków i ogólnie terenów zielonych zlokalizowanych między osiedlami. Z tego powodu osoby lubujące spacery, a także ci, którzy chcą mieć gdzie wyprowadzać czworonożnych przyjaciół szczególnie często rozważają tamtejszą lokalizację. Nie bez znaczenia ma również cisza i spokój, panująca na większości osiedli w Krzykach. Dzielnica znajduje się na tyle daleko od śródmieścia, że jej najdalsze tereny niektórzy uważają już za przedmieście. Krzyki są przy tym pozbawione jednej z najczęstszych wad, mianowicie trudności komunikacyjnych. Z centrum Wrocławia połączenia są bardzo dobre, a do tego w pobliżu znajduje się Autostradowa Obwodnica Wrocławia oraz przydatna droga rowerowa łącząca z centrum miasta.

Infrastruktura Krzyków to kolejna zaleta tego miejsca. Nietrudno znaleźć w bliskim sąsiedztwie przedszkola czy szkoły, niemało jest restauracji czy lokali usługowych, a do tego całkiem blisko jest Wrocławski. Tor wyścigów Konnych dla osób spragnionych nowych doznań.

Jak w przypadku każdej dzielnicy, także zachwalane Krzyki mają swoje ciemne strony. Jedną z nich jest Przedmieście Oławskie, w których znajduje się słynny “trójkąt bermudzki”. W samych Krzykach natomiast panuje duża rozpiętość mieszkań, począwszy od tych bardzo nowych, a na starych i zaniedbanych skończywszy. Również oferta gastronomiczna, chociaż stosunkowo szeroka, nie zadowoli wszystkich podniebień. Zwolennicy bardziej wyszukanych smaków mogą być rozczarowani w niektórych częściach dzielnicy. Rozważając zakup lub wynajem mieszkania w Krzykach, trzeba zatem przede wszystkim sprawdzić bezpośrednio lokalizację, bo dzielnicę charakteryzuje bardzo nierównomierny rozwój. Obok pięknych jej części obecne są również te mało atrakcyjny, a czasem wręcz odstraszające.

Psie Pole – nie taki diabeł straszny

O ile o Krzykach większość wypowiada się w samych superlatywach, o tyle anty sławę zyskało Psie Pole. Negatywne opinie nie są powtarzane bez powodu, bo dzielnica jest ewidentnie źle skomunikowana z resztą Wrocławia. Znajduje się na obrzeżach miasta i posiada wszystkie wady z tego wynikające. Głównym problemem jest komunikacja, a szczególnie próby dostania się do centrum. Połączeń komunikacji miejskiej jest stosunkowo niewiele, a na pewno nie występują one w wystarczającej ilości do potrzeb mieszkańców. Również własne auto nie jest rozwiązaniem, bo jadąc do centrum, można utknąć w ogromnych korkach. Dojazd wydłużony do kilkudziesięciu minut to właściwie pewność w przypadku Psiego Pola.

Psie Pole to głównie zaniedbane dzielnice i dzikie zielone tereny. Zdecydowanie brakuje w dzielnicy miejsc użyteczności publicznej. Restauracje, puby czy inne lokale w podobnym stylu to nadal coś, czego szuka się poza tym miejscem. Podobnie jak miejsc parkingowych, bo te nie są najsilniejszą stroną dzielnicy. Gdyby jednak odnowić stare gminne kamienice, stworzyć lepszą infrastrukturę usługową i zadbać o tereny zielone, Psie Pole byłoby bardzo dobrym miejscem.

Jak w przypadku każdej dzielnicy owianej złą sławą, także i w tym przypadku można liczyć na znacznie niższe ceny niż w innych dzielnicach Wrocławia. Tymczasem jeśli odpowiednio się poszuka, można trafić na prawdziwe okazje. Szczególnie natomiast gdy pracuje się poza miastem lub ceni się możliwość szybkiego opuszczenia go. Do tego jakiś czas temu został odnowiony ryneczek z kamieniczkami, kawiarenką i fontanną, co zdecydowanie nadało dzielnicy uroku.

Tereny zielone, bardzo liczne w Psim Polu, zostaną docenione przez wielbicieli świeżego powietrza. Ci, spragnieni mocniejszych wrażeń, również odnajdą coś dla siebie, mianowicie tory kartingowy i gokartowy. Do tego codzienne zakupy nie przysporzą najmniejszych problemów, bo oferta sklepów, począwszy na osiedlowych sklepikach, a na sporych dyskontach skończywszy, jest naprawdę szeroka.

krzyki-psie-pole-fabryczna

Fabryczna – nie tylko dla pracowników fizycznych

Dzielnica Fabryczna, jak jej historyczna nazwa wskazuje, wypełniona jest fabrykami. Znajduje się daleko od centrum, a długi czas dojazdu i korki na trasach nie zachęcają potencjalnych nabywców. Trudno znaleźć trasę, która nie wiązałaby się ze stratą czasu na bezproduktywne stanie pośród innych zniecierpliwionych kierowców.

Wizualnie dzielnica nie przedstawia się najlepiej. Znajduje się w niej wiele osiedli z wielkiej płyty, a tereny zielone, których jest naprawdę bardzo dużo, w znacznej części są po prostu dzikie. Nie pomaga również obecność wielu zakładów produkcyjnych.

Fabryczna ma jednak wystarczająco wiele zalet, by odpowiednio prezentować się na rynku nieruchomości. Szczególnie kuszące są rozległe tereny zielone, chociaż wiele z nich jest dzika. Dobrze przedstawia się oferta gastronomiczna tego miejsca, szczególnie ta tania, chociaż zdecydowanie lepiej radzą sobie fast foody. Do tego spragnieni rozrywki nie poczują się zawiedzeni, bo całkiem blisko znajduje się Stadion Miejski. Wielbicieli zakupów z kolei ucieszy bliskie sąsiedztwo galerii handlowej Magnolia Park. Duża ilość przedsiębiorstw, zakładów – zarówno małych jak i dużych daje szerokie pole wyboru podczas poszukiwania pracy. Główną zaletą Fabrycznej, a zarazem tym, co może stać się jej wadą, są niezagospodarowane ziemie. Fabryczna ciągle się rozwija, a nowe inwestycje mogą zarówno podnieść wartość mieszkania, jak i zupełnie ją zniszczyć.

Idealna dzielnica?

Czy istnieje idealna dzielnica do zamieszkania we Wrocławiu? Istnieje, jednak dla każdego jest ona inna. Szukając miejsca do zamieszkania, trzeba kierować się przede wszystkimi tym, co jest dla danej osoby najważniejsze. Spokój? Bliskość lokali użytkowych? Miejsca do spacerowania? Na podstawie Indywidualnych kryteriów dobierze się dzielnicę, w której mieszkanie okaże się tym idealnym.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Open

Bądź na bieżąco z rynkiem mieszkaniowym we Wrocławiu!
Polub nas na Facebooku

Zamknij
thanks! click to close