Metalowa kratka drzwiowa – pamiętaj o odpowiedniej wentylacji łazienki

Każda nieruchomość powinna być budowana zgodnie z normami określonymi w prawie budowlanym. Odnosi się to nie tylko do konstrukcji nośnych, ale także do elementów stanowiących wyposażenie mieszkania czy domu.

Jednym z niezbędnych akcesoriów są drzwi do łazienki, które powinny być wyposażone w odpowiednio dobraną kratkę wentylacyjną. Według obowiązujących norm prawa budowlanego całkowity przekrój otworów wentylacyjnych nie powinien być mniejszy niż 0,022 m².

Rola kratek drzwiowych

Kratki drzwiowe w systemie wentylacyjnym spełniają bardzo ważną funkcję. Miejscem szczególnie zagrożonym pojawieniem się wilgoci są łazienki. Kratki nie tylko zapewniają w tych pomieszczeniach właściwą cyrkulację powietrza, ale także mogą stanowić atrakcyjny element dekoracyjny, szczególnie wówczas, gdy zostały wykonane z metalu.

O wyższości metalowych kratek drzwiowych nad plastikowymi

Wykonane z ocynkowanej i kwasoodpornej blachy kratki metalowe są bardziej wytrzymałe i funkcjonalne. Z pewnością nie ulegną odkształceniu. Z uwagi na rodzaj surowca mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkań.

Ofertę kratek metalowych wysokie jakości znajdziesz na stronie – Kratki drzwiowe metalowe.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Open

Bądź na bieżąco z rynkiem mieszkaniowym we Wrocławiu!
Polub nas na Facebooku

Zamknij
thanks! click to close