Mieszkanie z ogródkiem wady i zalety

Mieszkanie z ogródkiem to kompromis pomiędzy zaletami i wadami mieszkania w domu – łączy możliwość posiadania własnej przydomowej zieleni i terenu rekreacji z wygodą mieszkania w bloku. Czy jednak mieszkanie na parterze to propozycja dobra dla wszystkich? Postanowiliśmy sprawdzić wady i zalety takiego rozwiązania.

Wady mieszkania z ogródkiem

Pokutuje przekonanie, że mieszkanie na parterze jest zimniejsze (chłód od podłoża) i mniej nasłonecznione, a także głośniejsze. Dodatkowo w niektórych przypadkach można narzekać na ograniczoną prywatność i mniejsze bezpieczeństwo.

Aktualne metody budownictwa pozwalają na pełną izolację termiczną od podłoża w związku z czym nie należy martwić się wysokimi rachunkami za ogrzewanie.

Odgłosy zewnętrzne również mogą okazać się podwyższone w stosunku do pozostałych pięter. Mieszkańcy parterów często skarżą się na odgłosy z klatki schodowej – trzask drzwi, domofon, a także dźwięki dochodzące z ulicy – tu pomóc mogą dobrze wygłuszone okna i drzwi wejściowe.

W zależności od położenia i wysokości poziomu okien może okazać się, że ludzie chcąc zaspokoić swoją ciekawość często zaglądają nam do mieszkania, warto więc przed zakupem przemyśleć tę kwestię. Mieszkanie na parterze to w teorii również mniejsze bezpieczeństwo, poniekąd jest to prawdą – do mieszkania na parterze łatwiej się dostać, jednak jeżeli złodziej będzie chciał nas okraść to spróbuje tego dokonać niezależnie od piętra. Statystycznie jednak może okazać się, że mieszkania parterowe są bardziej narażone na włamania i kradzieże. W takim przypadku trzeba liczyć się z dodatkowymi wydatkami na system alarmowy i rolety antywłamaniowe.

Posiadanie ogródka można zaliczyć zarówno do wad jak i zalet – w większości przypadków sami musimy zadbać o jego wygląd, a także znaleźć czas na prace ogrodowe. Na szczęście w tym przypadku możemy skorzystać z usług ogrodniczych i w za stosunkowo niewielką kwotę zadbać o ogród. Dodatkowo ogródek pod blokiem powoduje, że jesteśmy narażeni na wścibskich sąsiadów z wyższych pięter, warto więc myśląc o ogródku wybierać niższą zabudowę.

Zalety mieszkania z ogródkiem

Mieszkanie z ogródkiem to propozycja dla tych którzy lubią rekreację na świeżym powietrzu i chcą mieć dostęp do ogrodu bezpośrednio z mieszkania, a jednocześnie z pewnych przyczyn np. wygody czy lokalizacji nie chcą mieć domu. Zalety są dla każdego decydującego się na zakup tego typu mieszkania są inne i dla każdego oczywiste, a jak wiadomo do tego nie trzeba nikogo przekonywać.

Takie mieszkanie to świetne rozwiązanie dla osób posiadających małe dzieci lub zwierzęta, a także osób starszych. Szczególnie w budynkach bez windy lokal na parterze jest dużo wygodniejszy.

Podsumowanie

Mieszkanie z ogródkiem to z pewnością ciekawa propozycja dla osób które lubią rekreację na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że na rynku dostępne są różne propozycje i nie każdy ogródek jest równy ogródkowi. Podczas dokonywania wyboru trzeba przeanalizować wiele czynników mających wpływ na komfort naszego mieszkania.

Więcej informacji na stronie Zielony Wrocław – usługi ogrodnicze.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Open

Bądź na bieżąco z rynkiem mieszkaniowym we Wrocławiu!
Polub nas na Facebooku

Zamknij
thanks! click to close