Pokój dla dziecka – jak urządzić i ile to kosztuje?

Pokój dla dziecka – jak urządzić i ile to kosztuje?

Jest to niesłychanie ważna sprawa. Taki pokój jest przecież miejscem snu, nauki, przebywania a także zabawy. Miejsce to musi pogodzić wszystkie te funkcje. Podejmując się urządzenia takiego pokoju należy zwrócić także uwagę na czyste ściany (nie może być śladów zawilgocenia), odpowiednią temperaturę a także na fakt, żeby wszystkie elementy czy używane substancje nie były szkodliwe dla człowieka. Należy zadbać o wysoką estetykę tego szczególnego miejsca. Na pokój dziecka należy spojrzeć trójwymiarowo, wówczas znacznie lepiej będzie można wykorzystać całą przestrzeń. Meble natomiast można podzielić na trzy poziomy. Elementy tuż nad podłogą to miejsce przeznaczone dla dziecka raczkujących, umieszczone trochę wyżej, to dla dziecka, które już chodzi, a jeszcze wyżej znajduje się miejsce dla rodziców. W ten sposób zorganizowana przestrzeń zmienia się wraz z dzieckiem. Przedszkolak, a następnie uczeń ma świetnie rozmieszczone zabawki i ubrania. Może sam po nie sięgać. Natomiast, wyżej w strefie rodziców powinny się znaleźć rzeczy mniej używane w danym sezonie.
Przedstawione zostaną teraz poszczególne fazy urządzania pokoju dla naszego dziecka.

Malowanie pokoju dziecięcego to niezwykle ważne zadanie. Wykorzystać należy tutaj wyłącznie farby bez lotnych związków organicznych. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami unijnymi w farbach może znajdować się maksymalnie 30 g/l lotnych związków organicznych. Są to organiczne rozpuszczalniki zawarte w farbach do malowania ścian, które mogą powodować alergie, uczulenia a także migreny. Używane do malowania pokoju dziecięcego farby muszą być antyalergiczne, bezzapachowe i łatwo zmywalne. Bardzo ważny jest też wybór koloru, ponieważ wpływa on na samopoczucie dzieci.
Do takich farb należy zaliczyć: Dekoral – 1l – 10 zł;
Dulux – 2.5 l – 13 zł;
Śnieżka – 10 l – 48 zł;

Wykładziny podłogowe.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się wykładziny dywanowe. Można wybrać oprócz tradycyjnych wzorów również takie, które przedstawiają paski zebry, szachownice oraz przedstawiają świat dziecięcej fantazji. Muszą to być materiały praktyczne, łatwe do czyszczenia, przyjemne w dotyku i pasujące kolorystycznie do ścian. Przykładem są dywany Play i 3D szybko zamieniające podłogę w fantastyczny plac zabaw, słodki domek dla lalek czy też pełną zieleni, agroturystyczną wioskę z domkami, płotkami i rzeką. Chociaż czasy Szeherezady dawno już się skończyły, niektóre dywany czy wykładziny nadal zachowują magiczne właściwości. Klasyczne wykładziny, dywany z bohaterami kreskówek ustępują dzisiaj miejsca bajecznym, trójwymiarowym dywanom Play i 3D. Takie dywany zostały zaprojektowane po to, ażeby pobudzić dziecko do szeroko pojętego rozwoju i dać jego wyobraźni nieograniczone pole do popisu. Wyróżniają się przede wszystkim niepowtarzalnym dresingiem – fantazyjne wzory tworzą przestrzenne miasta i wioski, boisko do gry, cukierkowy domek dla lalek czy też multi – funkcjonalną plazmę do rozmaitych gier. Dekoracje wykonane są z wielką precyzją, niektóre aplikacje są specjalnie obniżone, by gać wrażenie trójwymiarowości. Bogata kolorystyka i dbałość o każdy, najmniejszy nawet szczegół, czynią z tych dywanów prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, a co za tym idzie – wyjątkowo praktyczne,
Ceny wykładzin kształtują się od 6 zł do 35 zł

Polecamy także do zamontowania nowe rodzaje szkła Dielectric Mirror. Zostało tak wykończone, że może funkcjonować jak zwykłe lustro i jednocześnie ukrywać zamontowany za sobą ekran telewizora lub wyświetlacza. Szkło działa w ten sposób, że po uruchomieniu elementu elektronicznego lustrzana powłoka staje się przejrzystą szybą i wyraźnie widać ukryty za nią przedmiot. Obecnie dostępne są dwie wersje produktu: DM 60/40 odbija ponad 57% światła i charakteryzuje się przepuszczalnością na poziomie 41%, co sprawia, że nadaje się do stosowania głównie jako lustro. Natomiast DM 30/70 odbija około 29% światła i przepuszcza 69% światła z włączonego za nim ekranu, dzięki czemu sprawdza się tam, gdzie przeważa potrzeba korzystania z telewizora lub wyświetlacza.
Szkło Dielectric Mirror, wykonane z użyciem zaawansowanej technologii napylania magnetronowego, zmniejsza odblaski spowodowane wysoką absorpcją szkieł antyrefleksyjnych oraz skutecznie przeciwdziała cieniom, często występującym w wielu tego typu zastosowaniach.
Produkt jest dostępny w grubościach 4 i 6 mm w wymiarze jumbo (3,21 x 6 m) lub przycięte zgodnie z życzeniem klienta, na standardowym szkle (niskożelazowe) lub laminowanym. Produkt może być poddany hartowaniu lub laminowaniu.

Jego koszt to 900 zł/m²

Polecamy także montowanie w pokoju dziecka wyłącznie oklein drewnianych z płyt drewnopochodnych Leming Boarg, które produkowane są baz użycia formaldehydu, a pochodzą wyłącznie z obszarów objętych odpowiedzialną gospodarką leśną. Jest to połączenie innowacyjnej technologii i właściwości ekologicznych. Płyta ta jest wykonana w 90% z drewna świerkowego, charakteryzującego się niską emisją związków lotnych, przy użyciu wolnego od formaldehydu kleju PU. Zawartość formaldehydu w tej płycie jest niższa o 70% w stosunku do płyt klasy E1 uznawanych za przyjazne ludziom i środowisku. Wykorzystane do jej produkcji drewno posiada certyfikaty FSC lub PEFC.
Płyty te charakteryzują się także wysoką wytrzymałością na zgniatanie we wszystkich kierunkach i zapewnia dobrą izolację akustyczną. Ma jednakowe właściwości wzdłuż i w poprzek, co przekłada się na optymalne wykorzystanie materiału. Zapewnia wysoką odporność na działanie wilgoci – pęcznieje mniej niż standardowa płyta OSB o około 33%. Jak pokazują badania, dzięki zastosowaniu specjalnych połączeń PU Living Board jest też odporna na rozwój pleśni.
Niezwykle istotne jest również to, że płyta ta ma niską szybkość wypalania, która zapewnia większe bezpieczeństwo w przypadku pożarów. Możliwe jest to dzięki jednolitej budowie i równomiernie wysokiej gęstości objętościowej.

Koszt płyty to 39 zł za wymiary 58 mm x 78 mm x 3000 mm

Jeżeli będziecie Państwo malowali pokój dziecięcy polecam nową markę akcesoriów malarskich Globall. Obejmuje ona kompletną ofertę produktów, która pozwala wybierać spośród szerokiego wachlarza akcesoriów, taśm malarskich a także akcesoriów do okien i drzwi (uszczelki, moskitiery). Użytkownicy tych akcesoriów malarskich informowani są o tym, że producent dba o przyrodę, środowisko i zdrowie człowieka.

Koszt to wałek 17 zł;
Zestaw malarski do farb – 6 zł;
Wałek do powierzchni chropowatych – 23 zł

Nadszedł taki moment, w którym powinniśmy zadecydować, czy w pokoju dla dzieci będziemy zakładali tradycyjną instalację, czy pragniemy czegoś nowego. Jest to ważne ze względu na bezpieczeństwo i komfort ale także, w dłuższej perspektywie, oszczędności. Aktualnie standardem stają się instalacje sterowane, np. oświetleniem, ogrzewaniem czy żaluzjami. Każda z tych instalacji może być niezależna. System taki może być zainstalowany do całego mieszkania, ale również do pokoju dziecka o niewielkich rozmiarach. Dzięki takiej inteligentnej instalacji możemy sterować wszystkimi domowymi sprzętami i instalacjami za pomocą telefonu komórkowego. Wchodzimy do pokoju a jest on przewietrzony a temperatura jest odpowiednia. Uruchomienie tego mechanizmu nie wymaga zaawansowanej wiedzy technologicznej. Dzięki przejrzystemu i intuicyjnemu interfejsowi możemy jednym kliknięciem na ekranie komputera lub smartfona, z dowolnego miejsca na świecie wyłączyć lub włączyć światło, ogrzewanie czy odsłonić lub zasłonić rolety. W wielu sytuacjach nasza ingerencja nie jest w ogóle potrzebna, ponieważ inteligentne mieszkanie lub pokój reaguje na określone sytuacje samoczynnie. Centrala, czyli mózg całego systemu, przetwarza informacje przesyłane przez czujniki i wysyła komendy, które są realizowane przez moduły wykonawcze. Dzięki temu na przykład mieszkanie czy pokój zadba o bezpieczeństwo. Może też symulować obecność domowników, co przydaje się w szczególności przy dłuższych wyjazdach. Inteligentne mieszkanie czy pokój zadba również o to, byśmy nie zużywali więcej energii, niż jest to konieczne. Dzięki takim urządzeniom posiadamy informacje o poziomie oświetlenia, obecności gazów toksycznych i wybuchowych. Przez cały czas inteligentne mieszkanie czy pokój zapewnia komfort termiczny, poprzez regulację temperatury i wilgotności z zachowaniem wszystkich aspektów ekonomicznych. Oświetlenie w tym systemie może być dobierane w zależności od okazji i nastroju, począwszy od delikatnych i nastrojowych odcieni czerwieni, aż po błękitne łagodzące i uspokajające kolory po trudnym dniu.
Sezon zimowy to okres, w którym czekają nas większe obciążenia finansowe, szczególnie za ogrzewanie. Warto więc skorzystać ze sposobów na ich obniżenie. Przede wszystkim należy zadbać o to, by grzejniki nie przysłaniały meble czy ciężkie zasłony. Należy także zadbać o właściwy poziom ciepła w pomieszczeniu. Na poziom temperatury w pokoju wpływać możemy także wykorzystując naturalną energię słońca.
Warto pamiętać, że inżynierom, którzy opracowali tę technologię przyświecał ważny cel – oszczędności.

Koszt całego systemu to: wariant podstawowy – sterowanie oświetleniem – 200 – 250 zł/m²;
wariant typowy (sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem i roletami – 250 – 350 zł/m²;
wariant komfortowy – (sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami i klimatyzacją) – 350 – 500 zł/m²
wariant luksusowy – (sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami + dodatki) – ponad 500 zł/m²

Pozytywna chemia w pokoju dziecka

Przemysł budowlany, zwłaszcza w zakresie chemii budowlanej znajduje coraz więcej zastosowań w nanotechnologiach. Dzieje się tak dlatego, ponieważ zastosowanie już niewielkiej ilości domieszek nanoskładników powoduje polepszenie właściwości materiałów. Nanotechnologię najczęściej stosuje się w farbach i tynkach wykorzystując biobójcze właściwości atomów srebra. Jony srebra wnikają w głąb komórki drobnoustroju i zaburzają jej podział komórkowy, tym samym niszczą bakterie. Materiały z zastosowaniem nanocząsteczek metali znajdują zastosowanie zwłaszcza w tych pomieszczeniach, gdzie mogą rozwijać się bakterie, grzyby i pleśnie. Stosowane są nie tylko w farbach i tynkach, ale również w fugach, w celu ochrony całej powierzchni przed drobnoustrojami.
Rozwiązania nanotechnologiczne stosuje się też do materiałów drewnianych, co powoduje zmniejszenie ich łatwopalności. Efekt ten uzyskano przez naniesienie warstwy preparatu, który w przypadku pożaru pęcznieje i ulega szybkiemu zwęgleniu, powodując powstanie powłoki, która utrudnia dostęp tlenu do materiału. Preparaty w przypadku pożaru nie emitują też szkodliwych dla zdrowia związków. Farby wyprodukowane z zastosowaniem nanotechnologii do malowania powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych posiadają właściwości samoczyszczące. Natomiast farby do zastosowań specjalnych mają właściwości biobójcze. Preparaty samoczyszczące szkła okienne, okna, drzwi, podłogi i wykładziny również posiadają właściwości biobójcze.
Nanomodyfikacja jest doskonałym sposobem kształtowania właściwości takich materiałów jak: stal, drewno, tworzywa sztuczne, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tzn. – jako wyroby z dobrze zdefiniowanymi właściwościami do danego zastosowania, przy zachowaniu minimum energii podczas ich pozyskiwania i minimum negatywnego oddziaływania na środowisko i zdrowie człowieka.
Odpowiedzią nanotechnologów na potrzeby przemysłu budowlanego wykorzystującego elementy metalowe są „inteligentne” lakiery, które w sposób aktywny reagują na zmiany warunków otoczenia (np. zmiany wilgotności, pH, zniszczenia czy zadrapania zabezpieczonej powierzchni. Nowoczesne „aktywne” powłoki lakiernicze zawierają w swoim składzie nanokontenery, ultra małe pojemniki, wewnątrz których zmagazynowane są środki chemiczne zapobiegające korozji. Zewnętrzne otoczki nanotechnologicznego dodatku wzbogacającego lakier są wykonane z materiałów reagujących na pierwszy objaw korozji, jakim jest zmiana pH powierzchni. W ten sposób, gdy atakuje korozja, zmieniając lokalne właściwości fizykochemiczne powłoki, następuje zmiana struktury otoczki zewnętrznej nanokontenera, która staje się półprzepuszczalna, umożliwiając wydostanie się środka przeciwdziałającego rozwojowi procesu korozji.

Cena tych produktów zaczynają się od 394 zł.

Ekologiczne okna

Obecna, współczesna i zrównoważona architektura predysponuje nie tylko energooszczędnością, ale również materiały przyjazne dla zdrowia oraz ekologiczne. Na polskim rynku jest coraz więcej produktów, które podnoszą standard energetyczny mieszkania a ponadto umożliwiają one recykling, pozostając jednocześnie w zgodzie z naturą.
Obecnie producenci stolarki okiennej oferują szeroką gamę okien o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Dzisiaj standardem jest stolarka z wielokomórkowymi profilami i podwójnym pakietem szybowym. Znowelizowane dyrektywy unijne przewidują, że po roku 2020 mieszkania niemal zerooszczędne powinny stać się standardem obowiązującym w krajach Unii Europejskiej, w tym również w Polsce. Stosowanie okien o współczynniku przenikania ciepła na poziomie pasywnym UW 0,8 W/m²K jest już teraz bardzo wyraźną tendencją, a wkrótce stanie się powszechną praktyką.
Długo dominowało przekonanie, że okna drewniane są bardzo przyjazne dla zdrowia i środowiska naturalnego. Należą jednak wziąć pod uwagę fakt, że tworzywa PCV jest również surowcem biologicznie naturalnym, przyjaznym dla środowiska, a do tego bardzo trwałym.
Takie predysponujące tworzywa sprawiają, że produkty z nich zaczynają dominować. Dobrej jakości okna z wysokoudarowego PCV zachowują swoje walory estetyczne i użytkowe nawet przez wiele dziesiątek lat.
W nowych siedmiokomorowych oknach Schuco Alu Inside produkowanych z wysokoudarowego tworzywa PCV –U przewidziano możliwość zastosowania wsuwanych wkładów izolacyjnych, które nie są trwale złączone z ramą. Tak wyposażone okno z dwukomorowym pakietem szybowym o współczynniku Ug= 0,7 W/m²K uzyskało certyfikat Instytutu Domów Pasywnych.

Koszt okna od 700 do 900 zł – w zależności od rozmiarów.

Ponadto w stolarce z tej serii zamiast tradycyjnych wzmocnień stalowych zastosowano płaskie wzmocnienia wykonane z aluminium, które można również łatwo odzyskać. W ten sposób opatentowane okna z tej serii w pełni odpowiadają wyznacznikom zrównoważonego i ekologicznego budownictwa w całym cyklu życia – nie tylko pomagają zaoszczędzić energię, lecz również mogą zostać powtórnie wykorzystane w sposób przyjazny środowisku. Nowoczesna, niezwykle trwała stolarka aluminiowa może osiągnąć takie same parametry energooszczędności, jak stolarka PCV, a sam podstawowy materiał, z którego jest wytwarzana, ulega odzyskowi w 99%. Okna aluminiowe z serii Schuca AWS 90 SI+ mogą osiągnąć współczynnik przenikania ciepła nawet na poziomie pasywnym Uu= 0.8 W/m²K, co oznacza, że okna te mogą być o wiele cieplejsze, niż wskazują na to obecne wymogi stawiane stolarce okiennej stosowanej w budownictwie mieszkaniowym.
Dzięki takim technologią okna te idealnie wpisują się w wymagania programów certyfikacji „zielonych” budynków takich jak BREEM czy LEED, które stawiają inwestycjom bardzo rygorystyczny kryteria oceny, również ze względu na zastosowane materiały.

Oświetlenie pokoju dziecięcego

Jest to temat bardzo ważny, ale należy pamiętać przede wszystkim o tym, że powinien być funkcjonalny i musi uwzględniać wiek dziecka. Dlatego oświetlenie pokoju dla dziecka powinno zmieniać się razem z jego wiekiem.
Główne oświetlenie pokoju dziecka, bez względu na wiek, zawsze odgrywa pierwszorzędową rolę. Można zaproponować Państwu w ramach oświetlenia dla dzieci w wieku szkolnym, centralny punkt, który powinien być żyrandol a także lampa na biurku. Lampa na biurku nie tylko ułatwia odrabianie lekcji, ale jednocześnie minimalizuje ryzyko powstania wad wzroku. Przy wyborze lamp do pokoju dziecięcego należy sprawdzić czy spełniają one normy i posiadają odpowiednie atesty.
Proponujemy zakup następujących lamp:

Kolorowa dziecięca lampa sufitowa. Jest to ozdobiona śmiejącymi się buziami w różnych kolorach a stanowić będzie uroczą dekorację, która nie tylko zapewni oświetlenie, ale również będzie cieszyć kolorowym wzorem.

Jej koszt to 173 zł

Inną lampą, którą należy polecić jest trzypunktowa lampa sufitowa. Jej tekstylny klosz zdobią kolorowe sowy. Radosne ptaki otoczone są różnego rodzaju kwiatkami. Pozwala ona na zrealizowanie dobrego oświetlenia ogólnego i zapewni delikatny akcent kolorystyczny w pokoju dziecięcym. Trzy punkty mogą być odchylane i ich światło może być dopasowywane indywidualnie. Jest to halogenowa lampa z 4 reflektorami.

Jej koszt to 541 zł

Należy jednak pamiętać, ażeby sprostać wymogom oświetlenia pokoju dziecka, należy przemyśleć, czy element świetlny nie stanowi optycznej odrębnej części, ale jest zintegrowanym harmonijnym dresingiem lampy. Należy zwrócić także uwagę na bezpieczeństwo.
W tych ramach mieszczą się poniżej wyszczególnione lampy:
– Żyrandol rakieta – 87 zł;
– Żyrandol rogal – 116 zł;
– Kinkiet Słońce – 70 zł;
Należy też polecić specjalne nocne lampki, kinkiety oraz stojące lampki generują delikatną poświatę, a można je zastosować dla dzieci, które boją się ciemności:

– Stojąca lampka w kształcie kwiatu – 257 zł;
– Ledowa lampka biurowa – 95 zł;

Fototapety w pokoju dziecięcym

Przede wszystkim należy pamiętać, że tematyka tych tapet powinna być przyjazna dziecku, bez przemocy. Firmy proponują wiele tematów. Obrazy wykonywane są na papierze standardowy, lateksowym. Obraz taki przykleja się na ścianę w sposób klasyczny, na czystą ścianę, wcześniej zagruntowaną. Nie może być na niej wilgoci, ponieważ pod jej wpływem fototapeta rozciąga się i traci swoje właściwości widokowe.
Z dostępnych na rynku fototapet może Państwu zaproponować:

– Baśniowy świat wróżek – 70 zł;
– Kraina lodu – 250 zł;
– Księżniczki Disneya – 300 zł;
– Stadion piłkarski – 250 zł;

oraz

Bajowe fototapety 3D dla dzieci. Wykonane są w najnowszej technologii 3D. Sprawia wrażenie przestrzenne a kolory są intensywne i wyraźne. Dziecko odnosi wrażenie pobytu we wnętrzu bajkowego świata. Składa się z 12 elementów. Wymiar każdego elementu 508 mm x 1219 mm. Fototapeta jest zmywalna a jej cena to 229 zł.
Jednak przy zakupie fototapet należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Należy być pewnym, czy nie zawiera ona szkodliwych substancji. Obecnie jednak, większość firm wykorzystuje do produkcji ekologiczną technologię druku. Dzięki temu produkt jest całkowicie bezpieczny.

Tapety do pokoju dziecka

Przy wyborze tapet do pokoju dziecka możemy pozwolić sobie na odrobinę fantazji. Większość naszych pokoi w domu to eleganckie i gustowne pomieszczenia, natomiast pokój dziecka powinien być kolorowy i żywy, powinien zachęcać do zabawy. Ściany pokoju dziecka powinny być piękne i bajkowe. Ma przenosić dziecko w inny, bardzo dobry świat.
Tapety do pokoju dziecięcego powinny być w misie, stopki, zwierzaki, postaci z bajek, z motywami bajkowymi, zwierzęcymi lub roślinnymi w delikatnych, pastelowych kolorach. Muszą być bezpieczne i nie zawierać szkodliwego winylu.
Ceny tapet obejmują zakres od 29 zł do 50 zł

Meble dla dzieci

Meble dla dzieci powinny współgrać z ich wyobraźnią. Powinny być fascynującą przygodą dla każdego. Wykonane muszą być ze zdrowych i przyjaznych materiałów. Powinny cechować się urokiem, ekologią, naturalnością oraz bezpieczeństwem użytkownika.

Meble powinny rosnąć razem z dziećmi.

Firmy proponują nam meble zaprojektowane pod potrzeby małych użytkowników a także dla wygody ich rodziców. Powinny towarzyszyć dziecku przez wiele lat, zarówno w okresie niemowlęcym, przedszkolnym, jak i szkolnym. Dla przykładu łóżeczko, komoda i przewijak niemowlaka, po niewielkiej, ale łatwej modyfikacji, stają się bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem dla samodzielnie poruszającego się już malucha. Natomiast uzupełnienie zestawu o kolejne elementy, takie jak biurko czy dodatkowa szafa to już jest propozycja dla przedszkolaka i dziecka w wieku szkolnym. Według badań psychologów pokój dziecięcy powinien odzwierciedlać charakter i osobowość dziecka. Musi być bezpieczny, funkcjonalny oraz powinien stymulować prawidłowy rozwój, zarówno umysłowy, jak i ruchowy. Meble powinny być tak wysokie, aby dziecko bez problemu mogło dosięgnąć swoich rzeczy.

Biurko dla dziecka

Bardzo ważne jest biurko dla dziecka. Powinno mieć wysokość dostosowaną do wzrostu dziecka. Prawidłowa pozycja podczas siedzenia przy biurku to nie tylko prawidłowa postawa dziecka, ale także pozytywny wpływ na zwiększenie koncentracji podczas nauki. Ponadto dziecko musi mieć swobodny dostęp do biurka i wygodne krzesło, ponieważ w tym miejscu spędza dużo czasu.

Koszt biurka to 220 do 350 zł

Łóżeczko dla dziecka

Kolejnym bardzo ważnym meblem w pokoju dziecięcym jest łóżko. Sen w tym okresie jest szczególnie ważny, ponieważ w czasie jego trwania dziecko regeneruje się a także wpływa korzystnie na sprawne zapamiętywanie i uczenie się. Wybierając łóżko dla dziecka należy kierować się przede wszystkim wiekiem dziecka. Należy także pamiętać, żeby dziecko podczas snu było bezpieczne i nabierało sił na kolejny dzień.

Kosz łóżeczka to 250 – 350 zł

Szafa dla dziecka

Jest udowodnione naukowo, że dzieci zajmują więcej przestrzeni, aniżeli człowiek dorosły. Dlatego należy zadbać o odpowiednie półki i miejsca, w których dziecko przechowywać będzie swoje zabawki i ubrania. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest szafa dla dziecka, która powinna być pojemna i funkcjonalna.

Koszt szafy dla dziecka to kwota w granicach 500 zł

Urządzając pokój dla dziecka według powyższych wskazówek, macie Państwo szansę podkreślić indywidualny styl i charakter swojej pociechy. Każdy musi wiedzieć, że dziecko to osoba, która najwięcej zapamiętuje swoje dzieciństwo, a my, rodzice jesteśmy po to, ażeby to urzeczywistnić.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Open

Bądź na bieżąco z rynkiem mieszkaniowym we Wrocławiu!
Polub nas na Facebooku

Zamknij
thanks! click to close