Rynek nieruchomości na wrocławskich Krzykach

Wrocław to jedna z najchętniej wybieranych lokalizacji przez deweloperów. Bez problemu można znaleźć tam mieszkanie z rynku pierwotnego i to w atrakcyjnej cenie. Jak rynek nieruchomości wygląda na wrocławskich Krzykach? Ile w dzielnicy kosztuje mieszkanie i jak ta oferta kształtuje się na tle całego miasta?

Ceny wzrosły, ale są przystępne

Przyjęło się, że mieszkania z rynku pierwotnego są droższe od tych z rynku wtórnego. Z uwagi na wysoki standard wykończenia oraz funkcjonalny układ wnętrz, (mimo wyższych cen) cieszą się dużą popularnością. Krzyki są jedną z najchętniej zamieszkiwanych dzielnic Wrocławia. Nic więc dziwnego, że deweloperzy już od wielu lat stawiają właśnie na tą lokalizację.

Duża liczba żłobków i przedszkoli, świetnie funkcjonująca komunikacja miejska oraz dobrze rozwinięta oferta medyczna sprawia, że w dzielnicy chętnie zamieszkują zarówno młodzi single, jak i rodziny z dziećmi czy osoby starsze. W okolicy ciągle realizowane są nowe inwestycje infrastrukturalne, które mają przyczyniać się do wzrostu jakości życia mieszkańców. Jedną z największych jest budowa Alei Wielkiej Wyspy i Mostu Wschodniego.

Mimo że dzielnica sprzyja mieszkańcom, ceny nieruchomości nie są tam wygórowane. Bez problemu można znaleźć tam mieszkanie nawet za 240 000 złotych. Co więcej, wielu deweloperów w ofercie ma nieruchomości w cenie poniżej 6 500 złotych za metr kwadratowy.

Średnia cena lokalu za metr kwadratowy w całym mieście wynosi ponad 8 700 złotych. W porównaniu do poprzednich 12 miesięcy, zauważalny jest wzrost, natomiast wciąż ceny są dość przystępne. Na rynku pierwotnym we Wrocławiu, średni metraż nieruchomości wynosi prawie 54 m². Tym samym średnia cena mieszkania wynosi tu ponad 460 000 złotych.

Ile trzeba zapłacić za zakup kawalerki na Krzykach? W tej lokalizacji jednopokojowe mieszkanie może kosztować około 270 000 zł. Cena zależy jednak od metrażu. Tutaj warto zwrócić uwagę, że w przypadku mniejszych mieszkań cena za metr kwadratowy jest o wiele wyższa niż w przypadku większych nieruchomości.

Oferta jest bardzo szeroka

Tak jak już wspomnieliśmy, Wrocław to miasto, gdzie deweloperzy prowadzą wiele inwestycji. Aktualnie jest ich około 130. Ostatnio w ramach działań deweloperów na rynku pojawiło się ponad 6 000 nowych mieszkań, a większość z nich właśnie na Krzykach. Pośród nich są liczne kawalerki na sprzedaż. Krzyki to bardzo atrakcyjna lokalizacja, więc mieszkania tego typu mają tu spory potencjał inwestycyjny. Aktualnie w dzielnicy dostępnych jest ponad 500 ofert mieszkań jednopokojowych. Warto jednak zaznaczyć, że z racji na duże zainteresowanie z tygodnia na tydzień oferta się zmienia.

Jeśli chodzi o mieszkania dwupokojowe, tych w ofercie deweloperów jest najwięcej, bo ponad 1 100. Podobnie wygląda to w całym mieście. Na wrocławskich Krzykach z łatwością można znaleźć także nowe mieszkanie trzypokojowe. Tych w ofercie deweloperów jest prawie 700. Pośród nowych inwestycji najmniej powstaje nieruchomości o 5 czy 6 pokojach. Ma to jednak związek z mniejszym popytem.

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Open

Bądź na bieżąco z rynkiem mieszkaniowym we Wrocławiu!
Polub nas na Facebooku

Zamknij
thanks! click to close