Wynajem mieszkania we Wrocławiu – gdzie najlepiej i jakie ceny?

Wynajem mieszkania we Wrocławiu – gdzie najlepiej i jakie ceny?

Wrocław jest atrakcyjnym ośrodkiem pod względem wielkości rynku pracy dostępu do edukacji, a także jakości życia. Baza mieszkań pod wynajem w dużym stopniu zaspokaja zapotrzebowanie, a znalezienie odpowiedniego lokum nie powinno sprawić problemu – oczywiście pod warunkiem dysponowania odpowiednimi środkami. Postanowiliśmy prześledzić ceny wynajmu mieszkania we Wrocławiu.

Jak podaje serwis bankier.pl wynajem mieszkania o powierzchni 0-38 m2, to koszt ok. 1450zł i jest wyższy w porównaniu z poprzednim rokiem o 9%, wynajem mieszkania o pow. 38-60 m2 to koszt ok. 2200zł i jest wyższy o 12%, natomiast wynajem mieszkania o pow. 60-90 m2 to koszt ok 2850zł, wyższy w porównaniu do poprzedniego roku o 11%.

Co ciekawe ceny wynajmu mieszkań są wyższe tylko w Warszawie, pozostałe duże miasta w Polsce mają niższe ceny.

Gdzie najtańsze mieszkania we Wrocławiu?

Szukając niedrogiego mieszkania na wynajem we Wrocławiu będziemy musieli liczyć się z niskim standardem, a także często sporą odległością od centrum. Zazwyczaj atrakcyjniejsze ceny spotkamy w gorzej skomunikowanych częściach miasta oraz w dzielnicach o zabudowie z tzw. wielkiej płyty – Psie Pole, Nowy Dwór.
Jeżeli zależy nam na mieszkaniu bliżej centrum warto szukać w zabudowie kamienicznej w okolicach starego miasta, tu jednak jeżeli zależy nam na niskiej cenie, trzeba liczyć się z niskim standardem, np. ogrzewanie węglowe i konieczność przeprowadzenia chociaż minimalnego remontu.
Niższe ceny niż w centrum znajdziemy również na nowo powstałych osiedlach na obrzeżach miasta – np. Partynice, Ołtaszyn, Maślice, jednak w związku z nowym budownictwem ceny nie będą dużo niższe.

Dlaczego ceny wynajmu we Wrocławiu są tak wysokie?

Szeroki rynek pracy i stosunkowo wysokie dochody we Wrocławiu, a także duża ilość szkół i uniwersytetów napędza popyt na wynajem mieszkań we Wrocławiu. Szybko rosnący popyt i nienadążająca podaż, a także ogólny wzrost cen powodują, że rachunki za wynajem są coraz wyższe.

Dzięki dużemu rynkowi mieszkań na wynajem bez problemu znajdziemy pojedynczy pokój na wynajem. Takie rozwiązanie pozwoli znacznie obniżyć koszt jednak trzeba liczyć się z koniecznością posiadania współlokatorów.

Wynajem prywatnie czy przez agencję?

Wynajmując mieszkanie przez agencję będziemy musieli pokryć dodatkowy koszty obsługi – zazwyczaj jest to minimum 50% czynszu. Będziemy jednak mieli gwarancję dopełnienia formalności związanych z wynajmem, a także możliwość obejrzenia kilku mieszkań w krótkim czasie.
Wynajmując mieszkanie prywatnie unikniemy kosztów jednak zachodzi ryzyko, że wynajmujący okaże się nieuczciwy i zostaniemy oszukani.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Open

Bądź na bieżąco z rynkiem mieszkaniowym we Wrocławiu!
Polub nas na Facebooku

Zamknij
thanks! click to close