Wynajem we Wrocławiu opłacalnym biznesem?

Miasto nad Odrą przeżywa prawdziwy rozkwit. We Wrocławiu w ostatnich latach dużo się działo. Na arenie kulturowej, rozrywkowej, jak i też biznesowej oraz inwestycyjnej. Stolica Dolnego Śląska doskonale wykorzystuje swoje walory i tym samym przyciąga inwestorów nie tylko z innych regionów Polski, ale też spoza granic naszego kraju. To zwiększa zapotrzebowanie na przestrzenie biurowe, ale też mieszkalne, co jednocześnie pozwala dostrzec potencjał innego biznesu, jakim jest wynajem.

Wynajem – czy to się opłaca?

Wynajmować można zarówno mieszkania, domy, jak i przestrzenie biurowe i lokale usługowe. Rynek nieruchomości we Wrocławiu w obu tych przypadkach wygląda bardzo dobrze. Duża ilość studentów oraz pracowników zagranicznych i z innych regionów Polski, którzy nie chcą na stałe osiedlać się w jednym miejscu. Z drugiej strony nowo powstające siedziby firm i przedsiębiorcy dostrzegający potencjał w stolicy Dolnego Śląska.

Wynajem oznacza stały dopływ gotówki. Przekonuje się o tym coraz więcej osób, czego przykładem są dane Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. Wynika z nich, że w 2016 roku 51% inwestujących Polaków jako cel ulokowania swojego kapitału wybrało właśnie nieruchomości. Jest to spowodowane tym, że posiadają realnie lokal na własność, jest to „produkt” namacalny w przeciwieństwie do inwestycji, np. na giełdzie.

Wynajem nieruchomości jest dla osób prywatnych najczęściej zabezpieczeniem na przyszłość. Inaczej jest w przypadku inwestorów i przedsiębiorców decydujących się na wynajem przestrzeni biurowych i lokali usługowych. Dla nich nierzadko jest to sposób na biznes. Stały dopływ gotówki pozwala im zmniejszyć ryzyko przy kolejnych projektach. Mają pewny zysk – stały, comiesięczny dopływ gotówki.

Wynajem, zysk… to jednak nie wszystko

Nieważne, czy jesteśmy właścicielami kawalerki , czy całego biurowca i decydujemy się na wynajem nieruchomości, w każdym przypadku konieczna jest troska o jej stan oraz czystość. Regularne remonty i wymiana zużytych mebli lub sprzętów to konieczność, jeżeli chcemy utrzymać cenę wynajmu lub ją podnieść, a uniknąć jej spadku. W przypadku przestrzeni biurowych niezwykle ważne jest regularne sprzątanie biur. Wrocław jako miasto będące siedzibą wielu nie tylko polskich, ale też europejskich, a nawet światowych firm, oferuje nowoczesne nieruchomości, od których oczekuje się znacznie więcej, niż jedynie ładnego wnętrza.

Sprzątanie biur we Wrocławiu to dzisiaj już standard. Pozwala firmom skoncentrować się na swoich obowiązkach, podczas gdy zewnętrzna firma troszczy się o należyty porządek w biurze. W przypadku wynajmu ma to na celu uniknięcie trudnych w usunięciu w późniejszym czasie zabrudzeń, co mogłoby wymusić na właścicielu konieczność przeprowadzenia remontu lub obniżenie ceny czynszu.

Wynajem to nie tylko zysk, ale też inwestycja. Porównując jednak te koszty, łatwo dostrzec, że po zakupie nieruchomości więcej zyskujemy, niż musimy inwestować. To opłacalny biznes zarówno na rynku mieszkaniowym, jak również lokali usługowych i biur.

Profesjonalny porządek wynajmowanej przestrzeni zapewni Ci DC Premium.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Open

Bądź na bieżąco z rynkiem mieszkaniowym we Wrocławiu!
Polub nas na Facebooku

Zamknij
thanks! click to close