Ile kosztuje urządzenie kuchni?

Ile kosztuje urządzenie kuchni?

Kuchnia to jedno z głównych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu w którym toczy się życie, warto więc, aby było urządzone w sposób ergonomiczny z uwzględnieniem potrzeb naszej rodziny. Postanowiliśmy sprawdzić ile kosztuje urządzenie kuchni.

W naszym założeniu kuchnia jest już wykończona – posiada podłogę, przyłączenia, kafle, ściany są pomalowane, słowem wszystko gotowe na wejście ekipy montującej sprzęty. Nasza kuchnia to standardowy wymiar kuchni w mieszkaniu – około 8m2 i jest otwarta na salon.

Urządzenie kuchni w wersji ekonomicznej

W tym założeniu nasza kuchnia musi mieć to co niezbędne, a design nie jest naszym priorytetem – chcemy mieć to co niezbędne do przyrządzania posiłków, a także miejsce do posiedzenia i np. wypicia kawy. Nasza lista zakupów obejmuje zestaw mebli kuchennych, lodówkę, kuchenkę elektryczną, okap oraz pozostałe meble i akcesoria.

Zestaw mebli

W wersji ekonomicznej będziemy musieli skorzystać z gotowego zestawu mebli który będzie kosztować najmniej – w supermarkecie budowlanym Castorama zestaw Oslo o szerokości 1,8m można kupić za niecałe 400zł w skład zestawu wchodzą: szafka dolna z szufladami 40 cm, szafka dolna zlewozmywakowa 2-drzwiowa 80 cm, szafka górna 1-drzwiowa 40 cm, szafka okapowa 60 cm, szafka górna pozioma 80 cm. Do tego musimy dodać jeszcze koszty blatu, najtańszy to wydatek ok. 100zł.
Jeżeli dysponujemy wyższym budżetem, możemy skorzystać z oferty mebli modułwych firmy Bodzio – w tym przypadku mamy możliwość lepszego spersonalizowania mebli, wybrania konkretnych szafek i ich ułożenia. Koszt zestawu o szerokości ok.2,5 m wraz z montażem i blatem nie powinien przekroczyć 2200zł.

Sprzęt AGD

Szukając najtańszych sprzętów AGD warto “polować” na okazje lub zastanowić się nad sprzętem używanym, jednak nawet decydując się na nowy sprzęt po zwykłej cenie i tak nie wydamy za dużo. Lodówka z zamrażalnikiem o wysokości 130cm to koszt od 700zł, podstawowa kuchnia elektryczna z płytą grzewczą to koszt ok. 1100zł, okap kupimy już od 150zł.

Pozostałe meble i akcesoria

Stół do jadalni oraz krzesła z IKEA to koszt ok. 299zł stół, 2x69zł krzesła. Dodatkowo na zestaw garnków, zastawy i sztućców wydamy około 300-400zł.

Górna granica urzadzenia kuchni w modelu ekonomicznym to niespełna 3000zł.

Urządzenie kuchni w wersji standardowej

W tym założeniu nasza kuchnia ma możliwie jak najlepiej spełniać nasze oczekiwania zarówno pod względem użytkowym jak i wizualnym, jednak z miejscem na kompromisy, tak, aby nie wydać przesadnie dużej kwoty. Nasza lista zakupów obejmuje – meble kuchenne robione na wymiar, sprzęt agd w zabudowie, pozostałe meble kuchenne, małe agd i akcesoria.

Zestaw mebli

Meble na wymiar to spory koszt, w zależności od projektu i firmy która będzie nam je wykonywać cena może się różnić nie mniej jednak i tak trzeba przygotować się na kwotę rzędu 8-15 tys. zł.

Sprzęt AGD pod zabudowę

Podstawowa lodówko-zamrażarka pod zabudowę o wysokości 180cm to koszt zaczynający się od 1400zł, za lodówkę lepiej znanej marki lub z dodatkowymi funkcjami zapłacimy ok. 2000zł.
Zmywarka do zabudowy to uśreniając koszt ok. 1500 zł natomiast piekarnik i płyta grzewcza średniej klasy to łączny koszt ok. 1400 zł.

Pozostałe meble i akcesoria

Rozkładany stół dla 4 osobowej rodziny oraz krzesła to koszt w granicy 1500zł, dodatkowo chcielibyśmy naszą kuchnię wyposarzyć we wszystkie niezbędne akcesoria i naczynia, w dalszym ciągu jednak będziemy korzystać z cen marketów takich jak IKEA. Za zestawi talerzy obiadowych zapłacimy ok. 150 zł, sztućce i pozostałe naczynia to również 150 zł, zestaw garnków i patelni to kolejne 500zł, dodatkowo na pozostałe akcesoria i ozdoby będzie potrzebne ok. 400 zł. Małe AGD – kuchenka mikrofalowa, blender, czajnik elektryczny to dodatkowe 600 zł.

Łącznie górna granica za urzadzenie kuchni w modelu standardowym powinna wynosić zatem od 18-25 tys. zł.

Kosztów urządzenia kuchni w wersji lux z oczywistych względów nie będziemy opisywać, w tym przypadku trudno o określenie górnej granicy.

Zobacz też: Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Open

Bądź na bieżąco z rynkiem mieszkaniowym we Wrocławiu!
Polub nas na Facebooku

Zamknij
thanks! click to close